Pražský běžecký pohár mládeže 2024

Na začátku dubna začal již 21. ročník závodů s názvem Pražský běžecký pohár mládeže. 1. kolo proběhlo pod pořadatelskou taktovkou USK Praha v oboře Hvězda a naši závodníci zde dosáhli na tři medailová umístění, shodou okolností všichni na bronzové třetí místo – v kategorii dorostenek to byla Claudia Aldrovandi, mezi mladšími žákyněmi Alice Čermáková a mezi mladšími žáky Maxmilián Tupý. O týden později pořádala Dukla Praha 2. kolo na Džbáně. Zde se prosadila na stupně vítězů pouze Claudia Aldrovandi, ovšem polepšila si na druhou příčku. Třetí kolo uspořádal SK Jeseniova na Vítkově a zde dostala příležitost startovat i přípravka. A právě tato kategorie byla pro nás nejúspěšnější, když druhé místo obsadila Tereza Reiterová a hned za ní doběhla na třetím místě Kateřina Linhartová. Ve starších kategoriích se prosadila opět Claudia Aldrovandi, když zopakovala své třetí místo z prvního kola.
Před závěrečným finálovým kolem, které budeme pořádat ve středu 24. 4. v Centrálním parku Prahy 13, je tedy situace následující: v průběžných výsledcích drží mezi dorostenkami Claudia Aldrovandi stříbrnou pozici, ještě na dosah stupňům vítězů je Alice Čermáková mezi mladšími žákyněmi na 4. místě. Doufejme, že holky své pozice minimálně udrží, budeme jim fandit.